XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 września 2023

1. Obecna niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. 

 
2. W dzisiejszą niedzielę na Eucharystię o godz. 11.00., zapraszam rodziców i dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia sakramentów: pokuty i eucharystii. Również dziś, zapraszam kandydatów do bierzmowania - eucharystia o godz. 16.00., następnie spotkanie organizacyjne. Zapraszam uczniów klas VIII, VII i VI Szkoły Podstawowej. 
 
3. Dzisiaj przypada też kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
 
4. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Zapraszam wszystkich chętnych chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza. 
 
5. W kalendarzu liturgicznym, 18 września, w najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to, ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. 
 
6. Nabożeństwa sprawowane w naszej świątyni: w środę o godz. 18.00. – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia; w czwartek na zakończenie Eucharystii - Modlitwa za wstawiennictwem Świętego Józefa; w piątek o godz. 15.00. - Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 
7. Zachęcam by sięgać po Tygodnik – „Idziemy”, polecam artykuły: „Jak nie dać się zmanipulować”, „Dodatek Synodalny – gratis”, „Podziały i zgoda w narodzie”. Do nabycia są kalendarze ścienne z WDR we Włocławku: mniejszy – 9 zł., większy – 11 zł.
 
8. Dzisiejsza niedziela to III niedziela września, ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na inwestycje w parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkim zebranym życzę miłej i błogosławionej niedzieli.